Adli Bilişim Çözümleri

Adli Bilişim Hizmetleri

Adli Bilişim, karşılaşılan herhangi bir bilişim olayında her türlü kayıt, iz, bulgu ve delillerin şüpheye meydan verilmeden; muhafazası, elde edilmesi, incelenmesi, analizi, raporlanması ve ilgili makamlara sunulması aşamalarından oluşan bir bilim dalıdır. Adli bilişim, 2004 yılında Queensland'de ivme kazanmıştır.

Adli Ses ve Konuşma İncelemeleri

Adli olaylara konu olmuş kayıtlarda kimliği bilinmeyen şahıslar tarafından üretilmiş konuşmaların, kim/kimler tarafından üretilmiş olabileceğini belirleme amacıyla kimliği bilinen konuşmacılardan alınan örnek konuşma kayıtlarıyla karşılaştırılması şeklinde yapılan incelemedir.

Bilişim Güvenliği

Bilişim güvenliğinde Siber Güvenlik Çözümlerimizle gerekli test ve önlemleri aldıktan sonra bilişim sistemleri envanterlerini oluşturma, elektronik böcek arama ve bunların tespit edilmesi hizmetlerini veriyoruz.

Görüntü İnceleme ve Analiz

Görüntü Zenginleştirme-onarma, görüntü karşılaştırma (nesne, mekân ve şahıs karşılaştırma), manipülasyon (montaj, kurgu vb.) tespiti ile orijinalliğin teyidi, steganografi (görüntü içerisine veri gizleme) inceleme alanları hakkında verilen hizmettir.

İnternette İtibar Koruma

İnternet ortamının insan hayatını kolaylaştıran pratik ve faydalı yapısının yanında bu ortamı kişilerin özel hayatına, kurumların ticari hayatına ve itibarlarına karşı kötü niyetli veya özensiz kullanan kişilere karşı birçok hizmeti verebilmekteyiz. Bunlar:

- Arama motorlarının veri tabanında talep edilen gerçeğe aykırı, yalan ve iftira bilgi ve yayınların kaldırılması.

- Web sitelerinde yer alan gerçeğe aykırı, yalan ve iftira bilgi ve yayınların kaldırılması ve tekzip edilmesi.

- Sosyal paylaşım ortamları ve haber web sitelerinde kişilik haklarını ihlal, hakaret etme ve iftira atma niteliğindeki yayınların kaldırılması.

- İnternet ortamında telif ve patent hakları gibi fikri ve sınai hakların ihlal edildiği içeriklerin tespit edilerek kaldırılması.

Güvenli Veri Silme

Gerek dünyaca ünlü yazılım ve donanımlarla gerekse de kendi yöntemlerimizle güvenli veri silme hizmeti veriyoruz.

Veri Kurtarma Çözümleri

Bilgisayarınızda, cep telefonunuzda, usb diskinizde, harici diskinizde ve diğer cihazlarınızda verileriniz silinebilir ya da yanlışlıkla silmiş olabilirsiniz. Herhangi bir müdahale etmeden bize getirmeniz durumunda verilerinizi kurtarabiliriz.